Praca przed monitorem

Odpowiedni fotel biurowy jest właściwie najważniejszym elementem na stanowisku pracy. To właśnie od fotela zależy prawidłowe ułożenie kręgosłupa, a źle dobrane krzesło może przyczynić się do często powracającego bólu pleców.

Co wybrać – krzesło czy fotel?

To, co różni te dwa meble to przede wszystkim wielkość i cena. Krzesła zazwyczaj są mniejsze, mają także węższe siedzisko, krótsze oparcie, a przeważnie także mniejszy lub prawie znikomy zakres regulacji. Będą odpowiednie przede wszystkim dla osób niższych i szczupłych. Krzesła doskonale sprawdzą się także na stanowiskach z ograniczoną przestrzenią.

To może fotel?

Fotele biurowe często wyposażone są dodatkowo w zagłówki i podłokietniki. Mają zdecydowanie większe gabaryty, ale także szerszy zakres regulacji. Większość z nich jest tak zaprojektowana, by odpowiadała potrzebom osób o różnej aparycji i zapewniała wysoki komfort pracy nawet przy wielogodzinnym siedzeniu przy biurku. Wadą foteli biurowych jest jednak ich cena, która może nawet kilkukrotnie przekraczać cenę krzeseł biurowych.

Nie wolno zapominać, że właściwa pozycja pracy przed monitorem zależy również od ustawienia monitora. Najłatwiej zrobić to, jeśli mamy do dyspozycji uchwyty do monitorów.

uchwyt do monitorów